Mobil a děti

Mobilní telefon má v dnešní době už úplně každý, akorát vždycky stále nevím, jak je to mezi občany, když nedovolí dítěti mobilní telefon a někdo to zase v pohodě povolí. Opravdu u nás v okolí jsou tak rozdílné názory, že jestli nevím, jestli se mám smát nebo brečet, protože kolikrát slyším takové nesmyslné názory, že ani odborník na psychologii by se v tomhle nevyznal. Slýchám taky třeba různé názory, že když někdo se učí na mobilním telefonu opravdu hodně brzy, tak z toho onemocní anebo bude mít křivé oči. Samozřejmě, že tohle pravda není, vím to, i když nejsem lékař anebo psycholog. Proto jsem si raději zašla taky do knihovny, kde jsem si zjistila různé informace o tom, jaký vliv má mobilní telefon na to, když s mobilním telefonem děti začínají velice brzy. Jedinou nevýhodu jsem našla tu, že na to mohou být děti závislé.

Syn hraje hry na mobilu.

A to je všechno. Takže jestli byste si mysleli, že vaše dítě z brzkého užívání mobilního telefonu bude mít křivé oči anebo mu upadne hlava, tak to se tedy nemusíte bát. Sice ano, může být dítě závislé na mobilním telefonu, což je špatné a je to škoda, ale taky by samozřejmě mělo místo mobilního telefonu kolikrát sportovat anebo se alespoň venku proběhnout. Já sama jsem zastáncem toho, že každé dítě by mělo sportovat, ale nemá sedět jenom pouze u počítače anebo u televize.

Mobil má už každý.

Tohle vím taky. Já sama mám mobilní telefon a jsem na něm skoro pořád, ale taky dbám na to, abych se pravidelně hýbala, to už jenom kvůli tomu, abych neztloustla. Dávám si samozřejmě taky záležet na postavě, takže mám různé aplikace v mobilním telefonu kvůli tomu, které mě upozorní, že mám sportovat a taky cvičit. Věřte ale tomu, že dnešní doba práce informatice a taky mobilům vážně přeje. Vždyť skoro všechno se už dělá online, takže znalost počítače a mobilu je podle mě opravdu zásadní.