Mobilní telefon jako vánoční dárek pro dítě – Jaký vybrat a je to dobrá volba?

Vánoce se blíží a možná si i vaše dítě napsalo Ježíškovi o mobilní telefon. Přemýšlíte jestli mu ho opravdu pořídit, popřípadě nevíte, jaký model zvolit? 

Mobilní telefon jako vánoční dárek pro dítě – Jaký vybrat a je to dobrá volba? 

Vánoce se už opět po roce nezadržitelně blíží a tak děti začínají psát dopisy Ježíškovi. Napsalo si vaše dítě o nový mobilní telefon? Možná uvažujete o tom, zda je to dobrá volba nebo ne, nevíte ani jaký typ mobilního telefonu dítěti případně pořídit? Určitě je z čeho vybírat, ale ne každý telefon je pro děti vhodný, zvláště když děti pak na mobilu tráví zbytečně moc času. Mobilní telefon s přístupem na internet tak není vždy ta nejlepší volba. O jakém jiném můžete přemýšlet? 

dívka a mobil

Kdy by dítě mělo dostat mobilní telefon? 

Možná je dobré nejprve popřemýšlet o tom, zda vaše dítě již opravdu má mobilní telefon dostat. Dětem by měl mobil sloužit zejména k tomu, aby ho měli rodiče pod kontrolou. Je třeba kontrolovat, zda dítě dorazilo v pořádku do školy, na kroužky a podobně. Ovšem starší děti samozřejmě chtějí mobil využívat i k jiným činnostem, zpravidla ke hraní her nebo brouzdání po internetu. Pokud ale nemůžete kontrolovat, jak dlouho děti na mobilu jsou, může to být spíše nevhodné až škodlivé. První mobil by dítě mělo dostat až kolem osmého roku. Děti ale chtějí dnes mobil již s nástupem do školy, zvláště když to vidí u svých spolužáků a kamarádů. Pokud potřebujete dítko mít pod kontrolou, můžete mu ho pořídit, pečlivě ale vyberte model. 

dotykový mobilní telefon

Dotykový nebo tlačítkový? 

I když jsou dnes dotykové telefony populárnější, i ty tlačítkové se stále vyrábějí. Jako první telefon pro dítě je navíc tlačítkový telefon mnohem vhodnější. Navíc, i když jsou tlačítkové telefony levnější, mají také barevný displej, fotoaparát, podporují MP3 nebo mají přístup na internet a obsahují i hry. Navíc se dítě nebude muset tolik obávat, že mobil ztratí nebo mu ho někdo odcizí. Je to ve všech směrech jistě vhodnější řešení. Mnohé mobilní telefony navíc mají velmi atraktivní design a jsou hezky barevné. 

Vždy platí, že dětem patří do rukou mobil levnější, je zbytečné pořizovat jim zbytečně drahé a výkonné mobilní telefony, záleží ale samozřejmě i na věku dítěte a vašem uvážení.