Zajímavosti o Netflixu, které jste možná nevěděli

Netflix je jednou z největších streamovacích služeb na celém světě. Proto vám přinášíme některá zajímavá fakta o tomto streamovacím velikánu. Ze všech streamovacích služeb má Netflix nejvíce předplatitelů. Téměř 50 % uživatelů neplatí za svůj účet díky sdílení jednoho účtu více lidmi. Je pravda, že tento zvyk se snaží Netflix omezit tím, že hodlá zpoplatňovat i uživatelé, kteří sdílí premium účet s jinými lidmi. Netflix začínal v podobě půjčování DVD. Tato služba stále funguje. Výpůjčky stojí kolem 180 Kč měsíčně. Je to skvělá volba pro ty, kteří nemají internetové připojení. Tato služba ale funguje pouze v USA.

Netflix

Z Netflixu nemůžete filmy, seriály ani cokoliv jiného stahovat. Můžete si je stáhnout pouze tak, aby se vám přehrávali v offline režimu. Nejdou stáhnout jako třeba videa z jiných platforem, které můžete stáhnout za použití online downloaderu. S Netflixem se pojí jeden ze skandálů v době, kdy se ještě využívala hlavně možnost vypůjčení DVD. Uživatelé, kteří chtěli vidět dokument o skandálu prezidenta Clintona a stážistky Monici Lewinsky, místo tohoto dokumentu http://www.ahaonline.cz/clanek/trapasy/137074/smutne-z-fetacky-katky-z-dokumentu-trestikove-je-stara-troska.html obdrželi DVD, na kterém byl pornografický snímek. Netflix si předplácí téměř dvě třetiny amerických domácností. Od roku 2010 počet roste každým rokem o několik procent. Od roku 2010 do roku 2020 vzrostl počet domácností na 62 %. Původní název Netflixu byl Kibble. Vedení společnosti mělo problém s tím, aby vymysleli vhodný název pro tuto platformu. Zvolili jméno Kibble ale to bylo později změněno na Netflix.

Netflix

Největší výběr filmů a seriálů na Netflixu má Irsko. Bylo tomu tak v roce 2020. Nutno dodat, že dostupnost titulů se mění každý den a v každé zemi denně přibudou nové tituly. Netflix lze sledovat například ve vozech Tesla ale to jen tehdy, kdy jsou zaparkované, a tudíž ne v provozu. Elon Musk tuto funkci přidal proto, aby ji mohli uživatelé využít třeba během nabíjení.