Mobilní telefony dříve a dnes

Ještě nedávno skoro každá domácnost vlastnila pevnou linku a do schránek nám chodily Zlaté stránky s telefonními čísly. Problémem však bylo, že pokud jste se chtěli někomu dovolat, museli jste být doma. Takže jste byli poněkud omezeni místem i časem. Naštěstí technologie jdou dopředu a s příchodem mobilních telefonů došlo k velkým změnám. V současnosti se pevné linky v domácnostech objevují jen ojediněle a místo nich nastoupily moderní mobilní telefony.
ikony aplikací v mobilu
Zpočátku mobil vlastnil jen málokdo. Velikostí i hmotností připomínal spíše víc cihlu než telekomunikační zařízení. Do kapsy u kalhot se jen stěží vlezl. Postupem času se mobilní telefony stále vyvíjely a jejich velikost se zmenšovala. Nedocházelo však pouze ke změnám velikosti, mobily získávali i více funkcí. Kromě zprostředkování telefonních hovorů, dokázali posílat krátké textové či obrázkové zprávy. Černobílé displeje byly vyměněny za barevné. Postupně byly vybaveny kamerou, mohly fotit fotky a natáčet videa.
mobilní telefon na stole
Moderní komunikační technologie se vyvíjejí neuvěřitelnou rychlosti. Je velmi velký rozdíl mezi prvními mobilními telefony a těmi současnými. Jak vizuální, tak i ve funkčnosti. Kromě volání, psaní zpráv, focení, můžete díky mobilnímu telefonu poslouchat rádio, vlastní nahranou hudbu, využívat internet, číst emaily, sledovat videa, plánovat schůzky, nakupovat, platit účty, připojit se na sociální sítě a využívat mnoho různých aplikací, které nám mohou usnadnit a zpříjemnit život.
Mobilní telefon je součástí života skoro každého jedince. Využíváme jej den, co den nejen na telefonování. Už i malé děti vlastní mobil, díky němu mají totiž rodiče možnost kontrolovat, kde se jejich dítě nachází. Seniorům může být nápomocen, pokud mají například zdravotní problémy a potřebují akutně zavolat pomoc. Mobilní telefon je zkrátka neodmyslitelnou součástí současného moderního světa.