Tipy, jak ušetřit peníze

V dnešním článku naleznete několik účinných tipů, jak ušetřit peníze, aniž byste se museli nějak výrazně omezovat nebo měnit. Denně nám utíká spousta peněz a poté se ptáme, proč nám na konci měsíce nezbývá žádná částka na našem bankovním účtu nebo v peněžence. Pokud se Vám nedaří ušetřit žádný obnos, žádnou finanční rezervu a už jste doopravdy zoufalí, náš článek by Vám měl pomoct.Šetření peněz.jpg
Pokud doopravdy patříte do této kategorie věčných utrácečů a shopaholiků, je potřeba zjistit, kudy Vám finance utíkají. Veďte si měsíc nebo několik měsíců tabulku výdajů, abyste zjistili, za co a proč utrácíte.
Samozřejmě jsou poplatky, které se nezmění a které budete platit tak jako tak: hypotéka, nájemné, poplatky za spotřebu, benzín, karta na MHD, elektřina, pak jsou ale výdaje, které je potřeba zkontrolovat. Zkontrolujte, kolik platíte za Váš telefonní paušál, udělejte srovnání, zda byste nenalezli lepší, levnější a výhodnější. Zkontrolujte si, jaké poplatky na Vašem bankovním účtu Vám jsou účtovány, pokud se Vám zdá, že Vám tam někde peníze utíkají, domluvte si schůzku s bankou, domluvte se s nimi nebo zvažujte změnu banky.
V horším případě, pokud máte nějakou půjčku nebo úvěr, se podívejte, kdy Vám přesně splácení končí, pokud tato splátka nějak výrazně zatěžuje Váš rodinný rozpočet, podívejte se na možnost refinancování půjčky.Pokladnička na peníze.jpg
Toto jsou platby a poplatky, které budete tak jako tak každý měsíc platit. Poté tu jsou ale výdaje, které můžeme výrazně ovlivnit: útrata za jídlo, zábavu, kosmetiku, oblečení, atd. Kupujete si denně kávu v kavárně, která Vás stojí minimálně 100 CZK? Stop! Raději si tuto stovku ukládejte denně do pokladničky, ročně tam budete mít 1 200 CZK, za 5 let už 6 000 CZK a proč si například k Vánocům neudělat radost a nekoupit si kvalitní kávovar domů, který Vám udělá takovou kávu, že už si na kavárnu ani nevzpomenete.
Chodíte denně na obědy do restaurace. Nechoďte. Ano, jednou měsíčně si můžete svátečně dojít na oběd, ale jinak si kupujte kvalitní stravu a potraviny domů, vařte si a uvidíte, kolik najednou ušetříte.
Chodíte několikrát do měsíce do kina? STOP! Ano, můžete si dojít do kina několikrát do roka na filmy, které doopravdy milujete, ale chodit na každý film, to doopravdy ne. Naučte se sledovat filmy doma. Občerstvení si doma připravíte podle chuti a neutratíte neskutečné částky za předražený popcorn a limonády v kinech.
Je doopravdy potřeba přemýšlet nad tím, za co utrácíte Vaše těžce vydělané peníze.