Zdravé koupání v zahradním bazénu

Mít na zahradě vlastní bazén asi dnes není nic moc zvláštního. Tuto relaxační pomůcku využívá mnoho lidí. Zahradní bazén je vítaný především tam, kde se pohybují děti. Ty mají totiž většinou vodu ve velké oblibě a dokáží v ní strávit téměř celé léto. A pokud bychom nezasáhli, zůstaly by ponořené až do zimy.

  • V těchto domácnostech se tedy určitě bazén napouští velice brzy.
  • Kolikrát jsme ještě nesundali ani jarní svetry a naši potomci už nás tlačí k tomu, abychom konečně začali s plněním.

dovádějící děvče

Vzhledem k tomu, že tedy bude voda v tomto koupališti docela dlouhou dobu a bude na ni působit mnoho vnějších vlivů, je potřeba ji udržovat v ideální čistotě. K tomu dobře poslouží bazénová sůl. Ta se aplikuje hned při napuštění vody do bazénu. Jen tak bude mít tu správnou účinnost. Pak už se jen doplňuje. Optimální množství soli se dá snadno vypočítat.

  • Na tisíc litrů bazénové vody by mělo přijít pět kilogramů soli.
  • Pokud bychom chtěli vědět, jaká je v tomto případě koncentrace, pak by to bylo 5 g/l.

Do bazénu patří pouze kvalita

Majitelé zahradních bazénů ve velké míře dnes využívají k ošetření vody salinizační jednotku, které se lidově říká „solnička“. Jedná se o takové zařízení, ve kterém probíhá elektrolýza slané vody za vzniku aktivního chlóru. Tento způsob ošetření je pro náš organismus nejen neškodný, ale dokonce může být i prospěšný. Mořská sůl má totiž na naši pokožku velice blahodárné účinky. Jen je nutné volit pouze tu nejvyšší kvalitu.

zpracovaná sůl

Bazénová voda by mohla mít nežádoucí hnědý odstín, a tudíž by vypadala jako zkažená a určitě by k vodním hrátkám příliš lákavá nebyla.