Tradiční ozdoby z korálků seženete u selvintech s.r.o


Když Vánoce, tak po česku! A rozhodně si nenechte namluvit, že někde jinde je slaví lépe. Vždyť Vánoce v duchu tradice, na které člověk vyrostl, mu budou vždycky nejbližší, a proto má smysl vsadit na česká tradiční jídla, na české zvyky i na české tradiční ozdoby.

anděl

Samozřejmě, že všechny vánoční zvyky se v průběhu staletí postupně vyvíjely, takže pokud máte zájem o české tradiční Vánoce, které nás u srdce dokáží zahřát nejlépe, tak si dokonce můžete vybrat, které to budou. Variant je hned několik. Stačí jen, když se podíváme třeba na vývoj zdobení domova a stromečku. Nejprve lidé samozřejmě využívali různé ozdoby z přírodnin. Sušené ovoce jako ořechy a jablíčka, slaměné ozdoby, barevné pentle. Nezřídka je můžete i dnes najít na stromečku v mnoha domácnostech. I stromeček se do českých domácností dostal až poměrně pozdě, nicméně lidé si tuto tradici velmi oblíbili. Mnozí tak posléze začali stromečky zdobit nejen přírodními ozdobami, ale také ozdobami ze skla. Nejdříve zde byly jemné a propracované, drobné dekorace z korálků. Dokonce vznikaly dílny, které se na výrobu podobných vánočních ozdob specializovaly a tyto ozdoby se lišily kraj od kraje. A až úplně naposled se do módy dostaly kouličky, foukané skleněné baňky, pestře malované. Ty dnes najdeme ve většině domovů. Ovšem zmíněné ozdoby z korálků, které se často objevovaly ještě v domácnostech našich babiček, také tak úplně nezahynuly a postupně se rok od roku začínají znovu vracet do módy.

sněhulák

Dokladem jejich úspěchu je i ruční výroba a prodej vánočních dekorací z korálků, které prodává firma selvintech s.r.o. Její zástupci vám potvrdí, že tyto tradiční české, ručně zhotovené ozdoby se těší rostoucí oblibě, a že poptávka po nich nepřichází jen z Čech, ale zhusta také ze zahraničí. V jejich elektronickém obchodě si tak můžete zakoupit zmíněné ozdoby jak pro svou vlastní potěchu, tak jako jedinečný dárek pro vaše blízké.