Abyste si to opravdu užili

·         Lístky
Zdá se to naprosto samozřejmé, že? Pokud někam vyrážím, tak tikety jsou to první, co budu řešit. Většina lístků je ale nyní levnější než těsně před akcí, takže pokud už víte, kam chcete jet, tak využijte nižší cenu. Ujistěte se také, že máte lístky pro každého, kdo s vámi pojede, a to včetně dětí. Ani se nepokoušejte lístky ošidit, nejsou neznámé případy kdy otrávení pořadatelé na chytráky s falešnými lístky zavolali policii. A lístky nakupujte POUZE od ověřených prodejců. Organizátory nebude zajímat, že jste naletěli podvodníkům, a nemilosrdně vás pošlou domů.

radost
 
·         Ubytování
První věci, kterou většina lidí řeší, je vedle lístků bydlení na festivalu. V zásadě máte dvě možnosti: kemp nebo hotel. Pokud chcete bydlet ve zděné budově, máte zejména v případě populárních festivalů jako jsou Rock for People nebo Colours of Ostrava nejvyšší čas začít s hledáním. Měsíc před akcí už bývají ubytovací kapacity naprosto obsazené, tak ať nemusíte spát na půdě. Pokud se rozhodnete pro stan nebo obytný vůz, tak je vaše situace o něco jednodušší. I tak ale doporučujeme si dopředu zjistit, jaká je kapacita areálu, a zejména zda karavan vůbec může dovnitř. Čas do akce pak využijte k tomu, že se stan naučíte stavět, a to tak, abyste to případně zvládli i v dešti nebo potmě.

festival

·         Co s sebou
Každý ostřílený návštěvník festivalů má vlastní list nezbytností, ale zde je několik ověřených tipů. Malý batoh nebo tašku – nikdy svoje cennosti nenechávejte bez dozoru ve stanu, na festivalech se krade. Powerbanku – na většině akcí se dnes už telefon nechá nabít i u pořadatelů, ale trvá to dlouho a dost často se za to platí. Lahev na vodu, nejlépe plastovou – ať to pivo něčím naředíte. Sluneční brýle, opalovací krém – budete stát na sluníčku. Dlouho. Pláštěnku, holinky – viz loňské Colours. Vlhčené ubrousky, toaletní papír – jejich přítomnost je na toi toi toaletách spíše vzácností než pravidlem. Baterku. Kondomy. Náplasti. Polévky a nudle v pytlíku. Špunty do uší, abyste se alespoň jednou za ty tři dny vyspali.