Péče o pokožku v zimním období


1.       Každé ráno začněte s denním krémem
Potom co se ráno vzbudíte, umyjte si obličej teplou vodou, osušte a naneste vrstvu krému. Tento krok je naprostý základ. Krém vám ,,nakrmí“ obličej a zabrání, tak vysoušení pokožky. Rozhodně je vhodné do tohoto kroku investovat a koupit krém kvalitní, který vám bude vyhovovat.
šťastná žena
2.       Peeling na obličej
Před tím než ulehnete do postele ke spánku se nezapomeňte každý večer odlíčit a pořádně obličej vyčistit právě peelingem, který z obličeje dostane poslední zbytky krémů a makeupu. Protože tento krok budete dělat každý den, bude vhodné koupit velmi jemný peeling, abyste si pokožku nepoškrábala a neudělala tím spíše víc škody než užitku.
3.       Noční krém
Po vyčistění pleti nezapomeňte nanést noční krém. Je dobré pořídit krém, který bude lehký a rychle se do pokožky vpije. Neměl by ji také přebytečně zatěžovat. Není potřeba pořizovat nic drahého.
žena s krémem
4.       Wellnes kúra
Jednou týdně si dopřejde takové malé lázně. Nemusíte nikam jezdit, stačí si je udělat v pohodlí domova.
·         Napustěte si vanu, do které si přidejte buď libovolný tělový olej, pokud žádný nemáte, jednoduše smíchejte kokosový olej s éterickým olejem dle výběru. Olej krásně vyživí pokožku celého vašeho těla.
·         Ve vaně si můžete odlíčit obličej a nanést výživnou hydratační masku. Můžete koupit  připravenou masku na plátýnku nebo masku v tubě. Naneste si ji, nechte působit alespoň 15 minut, poté smyjte a zbytky vmasírujte do pokožky.
·         Malý tip pro vás může být mentholový peeling na nohy, kterým si krásně nohy namasírujete, zbavíte zatvrdlé a staré kůže a budete se cítit extrémně uvolněně.
·         Tento každotýdenní rituál pomůže nejen vaší pokožce, ale také vám uleví od stresu a donutí vás si odpočinout. Pokud by pro vás byl éterický olej málo, můžete si kolem vany ještě zapálit aroma lampu a pár svíček.
Pokud budete tyto 4 tipy dodržovat, jistě se nestane, že by vaše pokožka byla přes zimu červená a unavená. Naopak budete zářit jako nikdy předtím.