Pohodlné pytle

Koupit si domů nebo na zahradu nové křeslo, gauč nebo jiný typ takového nábytku, je docela drahé. Mnohem levnější je zaměřit se na speciální pytle.

Pohodlné pytle

Češi jsou jako národ v mnoha věcech docela pokrokoví, ale obecně se spíše řadíme ke konzervativním lidem, kteří mají rádi své jisté a zaběhlé pořádky neradi mění. To platí i o obývacích pokojích. Naprostá většina lidí je má vybaveny takřka stejně. Samozřejmě, jednotlivé druhy vybavení se od sebe odlišují designem, popřípadě velikostí, ale vždy najdete v obývacím pokoji typického Čecha konferenční stolek, obývací stěnu, televizi na nějakém podstavci a samozřejmě nesmí chybět ani pohovka a pár křesel. To je klasická výbava českého obýváku.

Obsazený pytel

Ta se ale hlavně v posledních několika málo letech mění. Hlavně křesla a pohovky jsou čím dál tím více dražší a mnoho lidí nemá peníze na koupi alespoň průměrných kousků. A ty podprůměrné nejenže nevypadají příliš k světu, ale zároveň nejsou dobré, ani, co se týče kvality zpracování. To je také důvod, proč dnes hlavně mladí lidé a rodiny kupují domů místo donedávna standardních pohovek sedací vaky Beanbag.

Umí se přizpůsobit

Na první dobrou se nejedná o nic zvláštního. Prostě jen pytle, na kterých se sedí. Žádná velká novinka. Pár novinek tu ale přeci jen je. Tou nejhlavnější je ergonomie, která je v tomto případě dokonalá. Ať vážíte metrák nebo třicet kilo, je možné kvalitní pytel zasednout, aniž by se vám zkroutila záda. Naopak. Vak se po chvíli přizpůsobí vaší váze a začne vaši kostru srovnávat do správné pozice. Pokud jste doteď trpěli bolestmi zad, je koupě pytle ideálním způsobem, jak si trochu pomoci. Samozřejmě, že se zády byste měli navštívit odborníka. Jen správným sezením je většinou dohromady nedáte.

Sedací pytel

Hodí se i ven

Existují i verze, které nejsou určeny pro interiérové použití, ale je možné je využít i venku. V případě, že máte zahrádku nebo hospůdku, jedná se o ideální a hlavně cenově zajímavé posezení. Ano, židle z plastu jsou mnohem levnější, ale chybí jim schopnost kopírovat linie těla. Díky tomu se na nich sedí o dost hůře.