Jak převážet kolo autem?

Správné zabezpečení kol před jízdou je velmi důležité. Ať už kolo připevňujete na speciální nosič na střechu nebo na závěsné zařízení nebo dokonce ho umisťuje přímo dovnitř vozu, správné upevnění je jistota, že se během jízdy nemůže jízdní kolo uvolnit a způsobit vám neplánované komplikace. Navíc pokud ho neupevníte přesně, jak máte, můžete dostat při silniční kontrole nemalou pokutu, která může nakonec celou vaší dovolenou pořádně prodražit. Ta se vám nevyhne ani při cestě do zahraničí.
máma s dětmi na kolech
Pokud jste vlastníkem většího auta, tak asi nejlepší upevnění kol v tomto případě je na tažné zařízení kvůli manipulaci a bezpečnosti. Nosiče na střechu jsou pak pro ty auta, která nejsou vybavena tažnou tyčí, doporučuje je spíše na menší vozy kvůli jejich následné manipulaci, jinak bezpečnost je u obou variant na téměř stejné úrovni.

Investice do drahých kol potřebuje stejně nákladnou investici do kvalitního nosiče, ať už na tažné tyč nebo na střechu. Nosiče pak spousta lidí podomácku vyrábí nebo v lepším případě kupuje v podřadné kvalitě. Jenže novodobá a kvalitní kola mají velmi široké rámy a levnější nosiče kol je nedokážou dobře obepnout a kola z nich následně vypadávají.
kola pro děti

Pokud vás při cestě zastaví silniční kontrola a odhalí nebezpečné umístění či špatné a nedostatečné zajištění nákladu, je řidič často pokutován nemalými částkami, které se pohybují v řádu několika tisíc korun, navíc mu policisté mohou zakázat další jízdu.

Stejně tak toto pravidlo platí i s dalšími přepravními prostředky, jako jsou například koloběžky, které se stávají stále oblíbenější. Některé typy můžete celkem snadno připevnit na střešní nosiče. Ovšem vždy byste měli brát na vědomí, že kolo ani koloběžka by v žádném případě nemělo cestovat uvnitř vozidla, v případě nehody totiž hrozí vážné zranění celé posádky automobilu.