Péče o pokožku v zimních měsících

Nastala zima, jedno z nejkrásnějších ročních období, na které se těší mladí i staří. S prvními sněhovými vločkami přicházejí i mrazíky. Chladné počasí a nízká vlhkost vzduchu přímo okrádají pokožku o cennou hydrataci, což může bez náležité péče vést k jejímu popraskání a drsný zimní vítr ještě tento problém zhoršuje. Abyste omezili zarudnutí a popraskání Vaší pokožky, vyzkoušejte pár z těchto zaručených tipů.
péče o pleť
1.      Myjte se vlažnou vodou
–          Teplá koupel či sprcha je velmi příjemnou záležitostí, ale pokud je to možné vyhněte se jí, neboť okrádá Vaši pleť o její výživu.
2.      Vyživujte Vaši pokožku – a to především po koupeli či sprše
–          Použití vyživovacího krému na vlhkou pokožku, zlepší jeho vstřebávání.
3.      Výběr vhodného vyživovacího krému
–          Volte především přípravky přírodního původu; vyhněte se krémům na ropné bázi, které by mohly pokožce více ublížit, než pomoci.
–          Vhodnější je kosmetika bez podílu vody na bázi olejů (levandulový, jojobový a heřmánkový olej), která zklidní podrážděnou a suchou pokožku.
4.      Chraňte vaši pokožku – a to nejen rukavicemi a šálou
–          Důležité je používat krémy s UV filtry, neboť zimní sluníčko dokáže být pro pokožku stejně nebezpečné jako to letní. Při jejich použití nezapomínejte na místa, jako jsou krk a uši.
5.      Pijte dostatek tekutin, neboť Vaše pokožka potřebuje hydrataci i zevnitř
–          Na množství vody v pokožce závisí elasticita pleti a dostatečný příjem tekutin Vám pomůže v boji proti stárnutí.
dívka v zimě
6.      Exfoliace pleti
–          Možná, že se jedná o poslední věc, na kterou myslíte při péči o suchou a podrážděnou pokožku. Odstranění odumřelých kožních buněk je důležité nejen pro regeneraci pleti, ale také pro lepší vstřebávání krémů a příjem jejich aktivních látek.
7.      Vyměňte některé Vaše přípravky na péči o pokožku
–          Při péči o pokožku volte šetrnější krémy a přípravky na čištění pleti, neboť je pokožka v zimním období křehčí a náchylnější k popraskání.