Pes? Jedině s průkazem původu!

V blízké době si plánujete pořídit štěňátko a rozhodujete se, zda si koupit psa s průkazem původu, nebo bez něj? Připadá vám, že psi s průkazem původu jsou pouze předražená zvířata, na kterých si chovatelé chtějí namastit kapsu? Věřte, že tomu tak není a pes s průkazem původu se určitě vyplatí! Hned vám vysvětlíme proč!

pes v trávě

Prvním důvodem je kvalita. Pes s průkazem původu je od chovatele a víte přesně, kdo byli jeho rodiče, a jaké měli nemoci. Navíc u těchto štěňat jsou velmi často dělány zdravotní testy na srdce, sluch, nebo jiné vrozené vady. Je tedy velmi nepravděpodobné, že by se vám něco takového mohlo stát. Každé zvíře, které neodpovídá standardům, je jednoduše vyřazeno z chovu. Jedním z důvodů, proč pes nemůže být uchovněn je například i agrese. Psi s průkazem původu tak nejsou nositelem tohoto genu a agrese u papírových psů je naprosto výjimečným jevem.

Další výhodou je kupní smlouva a chovatelský servis. Pokud kupujete (cokoliv) dražšího, chcete mít o koupi právoplatný doklad. Kupní smlouva vám navíc zaručuje, že i pokud se u psa objeví nějaké vrozené vady, chovatel vám část peněz vrátí – a věřte, že takovou službu u neregistrovaného chovatele zkrátka nenajdete.

hlava psa

Nepopsatelnou výhodou je i chovatelský servis. Zkrátka jestliže nevíte jak s vašim pejskem naložit, nebo jak jej co nejlépe vychovat, můžete se obrátit na chovatele, od kterého psa máte. Zpravidla se vám dostane naprosto profesionální rady. Nemusíte tak vyhazovat další peníze za jakoukoliv konzultační činnost.

Jeden příklad za všechny – akita inu cena malých psů se pohybuje přes třicet tisíc Korun, ale oplátkou vám budou kvalitní a zdravé geny. Samozřejmostí je i kupní smlouva a další chovatelský servis.

Poslední výhodou je fakt, že nebudete podporovat nekontrolované množení a prodávání psů. Zkrátka, můžete mít čisté svědomí, že kvůli štěněti, jiné zvíře netrpělo.