Jaká rizika skrývá hypotéka bez dokládání příjmů?

Asi každý člověk sní o tom, že bude mít jednoho dne vlastní bydlení. Avšak ne každý na tento sen dosáhne. Jednou z možností, která může v jeho naplnění pomoci, je hypotéka. Jedná se o účelovou půjčku, určenou právě na koupi konkrétní nemovitosti. Avšak ani na toto řešení nedosáhne každý.

Když o ni totiž jdete zažádat, jednou z věcí, kterou po vás budou chtít, bude prokázání vašeho příjmu a zaměstnání. To se obvykle provádí tím, že přinesete poslední výplatní pásku a také pracovní smlouvu. Pokud však usoudí, že váš příjem je příliš nízký, případně že vaše zaměstnání není dostatečně stabilní, například proto, že jste stále ve zkušební době, pak vám bude s nejvyšší pravděpodobností vaše žádost zamítnuta.

hypoteka5

Avšak ani v takového situaci si nemusíte zoufat. Řešením může být hypotéka bez dokládání příjmů https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/ . U tohoto typu totiž není potřeba vaši finanční situaci nijak dokládat.

Je samozřejmé, že tento typ otvírá dveře k vlastnímu bydlení mnoha lidem, kterým byla v bance žádost o hypotéku zamítnuta. Možná si však říkáte, že to zní až moc dobře, než aby to byla pravda. Jaká jsou tedy v tomto případě rizika? A je možné se jim vyhnout?

Tím prvním, co si musíme uvědomit, je fakt, že tento typ produktu představuje pro společnost, která ji poskytuje, poměrně velké riziko. Je totiž mnohem více pravděpodobné, že ji získají i lidé, kteří nejsou schopni řádně splácet. Je samozřejmé, že firma se proti tomu chce nějakým způsobem bránit.

hypoteka6

Jedním z opatření jsou vyšší úroky i poplatky, než bývá běžné, zvláště pak ty z prodlení. Je tedy dobré se rozmyslet, zda skutečně budete mít dostatek financí na to, abyste svým závazkům dostáli. Pokud ne, pak firma obvykle nějakou dobu čeká, než dlužná částka naroste do řádné výše. Následně ji bude vymáhat a v případě, že ani tak nezaplatíte, přijde na řadu exekuce. A asi budeme všichni souhlasit, že tomu je lepší se vyhnout.