Intuitivní tanec jako cesta

Tento spontánní pohyb je jakýsi způsob především duševní terapie. Pokud se dokáže mysl vypnout, pak je tělo schopno poslouchat vnitřní volání a vyjádřit jej. Otevřou se kanály, pročistí se energetické i emocionální bloky, což se projeví v neposlední řadě i na poli fyzična. Vše se spojí v jeden celek – mysl, tělo i duše. Žena se cítí být volná, nezávislá a uspokojená.
 žena ve vodě
V České republice existuje nespočet kurzů a seminářů ohledně scénického tance. Skupinových, a dokonce i individuálních. Většina žen však bohužel bojuje s přirozeným studem, a tak svoji účast prostě zavrhnout. Tato setkání vám při tom předají spoustu užitečných informací a tipů do začátku. Avšak nemusíte zoufat, intuitivní tanec je především o vás samých, tedy lze se jej ,,naučit“ i samostudiem.
 
A jak na něj?
 
I bez jakýchkoliv předchozích zkušeností máte možnost si jednoduše zatančit doma. Na internetu či hudebních kanálech najdete spoustu klipů, návodů i samotných pohybů k tomuto typu tance. Důležité je však vědět, že si toto musíte procítit sama v sobě, byť vás nadchne jakákoliv tančící žena, není vaším cílem kopírovat ji. Je to o vašem prožitku, tedy netřeba nechat se někým řídit.
 
V začátku zřejmě budete muset prolomit bariéru ostychu sama před sebou. To nejlépe půjde se zavřenýma očima, kdy si pustíte hudbu, která se vám líbí. Myšlenky nechejte plynout, nevěnujte se jim, pouze je pozorujte, dovolte si unášet se hudbou. Začněte se pohupovat lehce v bocích, pak přidejte nohy, ruce, rozpusťte vlasy a plynule dovolte celému tělu, aby se projevilo.
 dvě ženy na louce
Nebojte se navodit atmosféru, prohloubí to vaše vnímání! Ať už se oblečete do šatů či budete tančit nahá, s vějířem, šátkem, či si zapálíte vonnou tyčinku.
Krom uvolnění lze i tancem vyjádřit své emoce, sdělit imaginárně někomu své pocity, dát průchod novým nápadům a inspiracím.
 
Pamatujte, vše je svobodně na vás a ve vás!