Zahrada, která zapůsobí nemusí stát miliony

Malé či velké, krásně zelené nebo různobarevně rozkvetlé zahrady. Zahrady mohou mít různý vzhled styl a velikost. Dotváří výsledný vzhled z pozemku. Ačkoliv máte nově zrekonstruovaný dům, tato snaha přijde vniveč při zanedbané zahradě.  Jeli vaše zahrada jeden velký zarostlý chaos, konečný výsledek bude působit zchátralým dojmem.

Péče o zahradu neodmyslitelně patří k péči o dům. Převážně na vesnicích a okrajových částech měst je zahrada pýcha s kterou se každý majitel rád chlubí před přáteli a sousedy. Stylová zahrada nemusí stát miliony. Jak levně vyšperkovat zahradu, aby to působilo kvalitně stylově a ne lacině?

květináče

  1. Nebuďte šedá myška

Zařaďte barvy na zahradě nejen různorodými květinami. Pořiďte si duhové komponenty jako květináče. Se štětcem, barvou a pár tahy rozbijte monotónnost zahrad.

  1. Dřevo jako materiál

Dřevěné posezení či plot nikoho nepřekvapí. Použijte ho však nevšedně a tak, jak by to nikdo nečekal. Vytvořte si originální dřevěný květináč. Nemyslím tím stlučený k prkének. Využijte část klady, do které vydlabete prostor.

  1. Ptačí zpěv pro lepší den

Vytvořte si se svými dětmi krmítko a pozvěte okřídlené zpěváky na něco na zub nebo pro odpočinek jim vytvořte budku. V zimě jim pomůžete přečkat mrazivé dny, létě se vám odmění uším lahodícími zpěvy.

krmítko

  1. Zrcadlo na hladině

Vodní plocha má nejen esteticky působivou roli, ale je velmi praktická pro samotný ekosystém. Máte malou zahradu? Nemusíte smutnit. Nepotřebujete velkolepá jezera, postačí jezírko metr hluboké. Pro větší efekt lze doplnit menší fontánou.

  1. Květy až do výšin

Potýkáte se s malým prostorem a chtěli byste velké množství květin? Nebaví vás obyčejné záhonky? Ozvláštněte seskupení květin do schodového postavení. Kombinujete různé výšky rostlin. Popínavé rostliny využijte jako originální podchod na cestě nebo je využijte jako přírodní stěnu na pergole.