Začněte se hýbat ve správném oblečení – jak vybírat funkční oblečení a jak jej správně vrstvit?

Funkční oblečení není jen pro sportovce a milovníky pohybu. Skvěle se v něm budete cítit při každé vaší venkovní aktivitě. Víte, jak jej vybírat a kombinovat?

Začněte se hýbat ve správném oblečení – jak vybírat funkční oblečení a jak jej správně vrstvit?

Pokud rádi vyrážíte do přírody za sportem, měli byste se i správně obléknout. Funkční oblečení je děláno tak, aby vám při každé fyzické aktivitě bylo co nejpříjemněji, ať už děláte cokoliv. A určitě není vhodné jen pro jízdu na kole nebo běh. Obléknout ho můžete, i když se vydáváte jen na procházku. Jak jej správně vybírat a navrstvit? Zvláště v chladnějším počasí je vrstvení velmi důležité.

pexels-photo-1199590

Začínáme

Funkční oblečení je pohodlné a zároveň i módní. Určitě jej vybírejte, jako každé jiné oblečení, tedy nejen podle toho, co umí, ale i podle toho, zda se vám líbí. Velikost by měla padnout, oblečení by nemělo být velké ani malé, aby vám volnočasové aktivity co nejvíce usnadňovalo, mělo by dokonale padnout, nesmí se zařezávat, nesmí škrtit ani být příliš volné. Je tedy nejlepší si jej vyzkoušet, klidně si v něm několik pohybů i vyzkoušejte. Oblečení přizpůsobte nejen aktivitě, ale i ročnímu období, do kterého jej vybíráte. Tlustější materiály se hodí pro zimní období, naopak ty tenčí jsou vhodné pro teplejší dny.

pexels-photo-1829977

Funkční oblečení má za úkol od těla odvádět přebytečnou vlhkost a pot, to které je vhodné pro zimní sporty, by pak mělo tělo udržovat i v teple. Právě v zimních měsících je důležité umět jej správně vrstvit. Pokud totiž očekáváte stoprocentní účinnost funkčního oblečení v zimě, musíte začít už u funkčního spodního prádla. Každá z vrstev má své opodstatnění, zatímco první vrstva odvádí od těla vlhkost a pot, další dvě se postarají o to, aby vám nebyla zima.

Nezapomeňte na doplňky

Funkční oblečení doplňte vhodně i funkčnímu doplňky. Ty jsou vhodné například při běhu nebo jízdě na kole. Patří sem šátky, ponožky, podkolenky nebo čepice Craft C-store. Díky těmto doplňkům se vám bude sportovat ještě snadněji, budete se cítit příjemněji a hlavně vás nebude obtěžovat tělesný pot i při těch nejnáročnějších aktivitách. Při sportu bychom se totiž měli cítit co nejvíce komfortně. Pak bude i podaný výkon stoprocentní.

Funkční oblečení oceníte při každé aktivitě a to nejen venku ale i uvnitř.