Jak uspořádat nezapomenutelnou dětskou oslavu?

Trend dětských oslav je poměrně „mladá“ záležitost. Já sama jsem porevoluční dítě a pamatuji si, že pro kamarády jsem měla jednu oslavu, když mi bylo deset. Společně jsme snědli dort, rozbalila jsem dárky a pohráli jsme si u mě v pokojíčku. A bylo to moc fajn. Ovšem dnešní děti už jsou poněkud náročnější a oslavy jsou častější. Děti vyžadují program, ale kde brát pořád nápady?

Nejmenším uděláte radost snadno

Ano, je to tak. Čím menší děti jsou, tím snáz je zabavíte a ony budou vděčné. Postačí pískoviště, skluzavka a míče a máte o zábavu postaráno. Ohromně je bude bavit, když se do soutěží občas připletou i dospělí a ony je budou moct porazit. Na žádné dětské oslavě nesmí chybět nafukovací balonky nejen jako výzdoba ale i na hraní, myslete na to. A když děti trochu vyrostou, parádní službu vám udělá například skákací hrad.

nafukovací_balonky

Co s těmi většími?

Pokud máte zahradu a dítko má narozeniny v létě, je to ideální. Na zahradě se dá vymyslet spousta soutěží, her a činností. Pokud by náhodou nevyšlo počasí, můžete si pronajmout party stany a problém je vyřešen. Můžete domluvit se sousedem, že děti sveze na koni, nebo půjdete nakrmit na místní statek hospodářská zvířata. Pokud bydlíte v bytě, záleží samozřejmě na počtu pozvaných hostů a vaší chuti uklízet po jejich odchodu. Možná raději uspořádáte oslavu u McDonald´s nebo v dětské herně, kde bude dostatek místa, a děti se vyřádí.

zábava_pro_děti

Zajímavé nápady

Vždycky záleží na nápadu, jakou oslavu uspořádáte. Nezapomeňte, že děti milují hry. Zkuste proto už pozvánku sestavit do určitého tématu. Pokud bude oslava zaměřená na piráty a soutěže s nimi spjaté, na pozvánce by neměla chybět loď a jejich vlajka. Veselé také bývá, pokud přijdou děti v kostýmech a pojmete oslavu jako karneval masek. Můžete uspořádat oslavu (obzvláště pro starší děti) v kině. Zážitek v podobě procházky s lamou či oslem také není k zahození a malí hosté o něm určitě budou dlouho vyprávět.