O tom, že technologie jdou velmi rychle kupředu, není nejmenších pochyb. Před deseti lety potřeboval počítač poměrně dost místa, dnes jej nosíme v kapse i na zápěstí. Chytré hodinky jsou skutečně jedním z nejnovějších technologických výkřiků, a právem. Nejenže ukazují čas (což od hodinek tak nějak automaticky očekáváme), ale také s nimi můžeme volat a přijímat hovory, psát zprávy, mohou monitorovat naše zdraví. Není tedy divu, že jsou dnes takto rozšířené, zvláště ty od firmy Apple.
Ovšem, podobně jako mobilní telefon, mají i chytré hodinky baterii, kterou je potřeba občas dobíjet. A zde přichází otázka: jak vlastně nabíječka na Apple watch funguje? U mobilního telefonu je to jednoduché – dodává proud ze sítě přímo do baterie. Avšak ty na chytré hodinky jsou bezdrátové. Jak tedy fungují?

Zde je potřeba vědět, že elektrická či elektrostatická síla obvykle není soustředěna pouze do jednoho jediného bodu, nýbrž má kolem sebe pole, které ovlivňuje. Nejlépe si to můžeme přiblížit na principu magnetu – ten želený předmět nezachytí teprve tehdy, až se jej dotkne, nýbrž jej začne přitahovat již z větší vzdálenosti.

Tohoto efektu se pak používá u nabíječek na chytré hodinky. Ty kolem sebe vytváří magnetické pole (můžeme si všimnout, že se hodinky k nabíječce „přicucnou“, podobně jako magnet), které následně využívá baterie ke svému nabíjení. Jednoduše si z něj bere energii a převádí ji na použitelnou. Tohoto principu ostatně využívají veškeré bezdrátové nabíječky. Je tedy jasné, že jde o poměrně účinnou metodu.
Zajímavostí zde je, že tato nabíječka může získat proud nejen ze sítě, nýbrž jej odebrat i z jiných zařízení, jako je třeba mobilní telefon, počítač a další. Stačí jen onen konec připojit do dané zdířky a proud už teče. To je vhodné ve chvíli, kdy potřebujeme něco nabít, avšak nemáme po ruce volnou zásuvku. Pak stačí jen použít náš mobilní telefon. Je tedy vidět, že to rozhodně usnadňuje lidem život.