Jádro pudla

Nene, nezájem, spíše strach se přiznat. Jistě každý kluk, jenž obdržel coby hračku kladivo (od hodné babičky) ihned zkoušel křápnout do budíku, aby viděl, co tam tiká. Nu, já myslím, že se takovému lákadlu snad ani odolat nedá a když, tak jen velmi těžce pod pohrůžkou tátova řemenu a jeho použití. Inu, každý se chce dobrat jádra pudla neboli jít k věci. Prostě prozkoumat to, co je uvnitř.Budík
U některých mužů tato záliba zůstala. Tedy, ne že by běhali po městě s kladivem v ruce a ničili budíky v blízkém hodinářství. To ne. Ale ta chuť objevovat něco, co je skryto. A tak rozeberou fungl novou televizi, protože chtějí vidět střeva a poznat, jak tam, k čertu, ta baba vlezla. Hledá schůdky, nebo lano, nebo koště na kterém baba přiletěla a nic. Už ani ty lampy tam nejsou. Jen hromada tištěných spojů na dvou či třech základních deskách. Ach jo, nic zajímavého.
A muž jde a touží se podívat do počítače. Když tak učiní a vytahá ven na světlo vše co tam je, zaslechne nadávky majitele, a tak ihned slibuje nápravu. Prohlásí se zaIT odborníka, věci nahází zpět do plechové skříně počítače a hrdě odchází. Nevnímá, že mu kolem ucha fičí předmět vržený majitelem. Ani to že tento předmět byl velmi ostrého charakteru a byl vržen za účelem středně těžkého zranění dotyčného IT odborníka.Stará televize
Ono bohužel ve střevech dnešních informačních technologií toho opravdu moc najít nelze. My jako kluci jsme měli velkou výhodu, protože jsme mohli vymontovatlampy, odpory, tyristory a já nevím co ještě. Ne, nebyly nám k ničemu, zřejmě již nefungovaly, ale my prostě měli radost, že to máme. A právě o to jsou dnešní děti ochuzeny.
Podobných článků můžete nalézt více. Podíváte-li se na IT technologie online chlap.cz, tak si jistě počtete a ani nemusíte být odborník. Stačí když vás to zajímá a baví. Protože tohle vás přece bavit musí ne? Nebo že by přece jen raději to kladívečko a budík?