Zkuste si vychutnat svobodu za zástěnou


I když máte štěstí na dobré sousedy a hranici pozemku jste si vyznačili jen plotem z pletiva nebo dokonce jen skupinou keřů, občas na člověka přijde touha být na zahradě a mít tam své soukromí. Třeba takové lenošení u bazénu je velice příjemné, ale bez nenápadných pohledů patnáctiletého syna souseda si rozhodně odpočinete lépe. Stejně tak si možná chcete vychutnat soukromí s přítelem, když je podvečer tak teplý a nálada slibná. I taková malá rodinná oslava s grilováním pod širým nebem bude svobodnější, pokud budete mít dostatek soukromí.

smrkový porost

A právě k tomu můžou skvěle posloužit velice vkusné a kvalitní dřevěné zástěny. Jednoduše je umístíte do takových částí zahrady, kde si chcete vychutnat klid a ničím nerušený oddech nebo zábavu. Tím ovšem možnosti využití nekončí. Pokud máte na zahradě altánek nebo pergolu, pomocí dřevěných zástěn si tyto zahradní stavby můžete snadno vylepšit a zkrášlit. Pro nadšené zahradníky se nabízí možnost zakomponovat dřevěné zástěny do zahradní zeleně a nechat je spojit se s některou z plazivých trvalek, které potřebují pro zdravý růst oporu. Pokud máte na zahrádce pískoviště pro děti a musíte hlídat Punťu při každém zahradním dobrodružství, aby si z dětského pískoviště neudělal záchod, s pomocí dřevěných zástěn si snadno celý prostor pískoviště můžete ochránit.

dřevěná zástěna

Dřevěné zástěny si můžete vybrat z několika variant a případně nechat vyrobit na míru, kterou potřebujete. Jako materiál byl po zvážení možností zvolený horský smrk, který je cenově dostupný a má velice dobré vlastnosti, které takový produkt zhodnotí. Všechny kovové součásti použité v zástěně jsou z nerezu, a tedy jejich životnost je dlouhá. Dřevo jako přírodní materiál krásně zapadne do každé zahrady a díky jeho ochraně, která je provedena tlakovou impregnací ekologickým ochranným přípravkem, který je prosáknutý až do hloubky dřeva, takové zástěny vydrží sloužit dlouhé roky.