Postel z masivu se vyplatí. Jak ji vybírat a jaké jsou její výhody?

V posteli trávíme až třetinu našeho života. Kvalitní spánek je pro naše tělo nesmírně důležitý a proto si každý z nás zaslouží spát na té nejlepší posteli. Přemýšlíte o posteli z masivu? Pak určitě neuděláte chybu. Tento materiál má své nesporné výhody.bílá barva vypadá v moderním interiéru skvěle

Proč právě dřevěné postel

Dřevo je přírodní materiál a je tedy zcela zdravotně nezávadný. Dřevěná masivní postel má velmi dlouhou životnost a odolnost materiálu. Samozřejmě závidí na tvrdosti využitého dřeva . proto se snažte vždy vybírat co nejtvrdší dřevo. Čím tvrdší dřevo, tím kvalitnější a pevnější masivní postel si přinesete domů.
Smrkové dřevo patří k měkčím a hodí se proto spíše jen pro občasné spaní, využití najde například v pokoji pro hosty nebo na chalupě. Borovicové dřevo se využívá k výrobě postelí nejčastěji, jeho tvrdost je optimální a navíc patří k cenově přijatelnému materiálu. Nejtvrdší jsou pak postele z bukového nebo dubového dřeva.
Výhodou je i to, že dřevo se dá mořit a tím se dají získat i nejrůznější barevné kombinace. Neznamená to tedy, že dřevená postel musí být vždy jen v barvě daného dřeva. Díky mořidlu se dají získat různé barevné kombinace, což oceníte v moderním interiéru, kdy se vám bude taková postel lépe kombinovat s ostatním nábytkem, k nejoblíbenější barvě pak bezesporu patří bílá. Bílá postel 120×200 se skvěle hodí do dětských pokojů nebo ložnicí ke spaní pro jednoho člověka. Je rozměrnější a tím zaručí pohodlný spánek pro každého.vyberte si postel, o které jste vždy snili

Jak se o masiv starat

Pokud máte strach z péče o přírodní dřevo, bát se toho rozhodně nemusíte. Dřevo nevyžaduje žádnou zvláštní péči, při čistění je však vždy nasnadě využívat k tomu prostředky určené, tedy přípravky na ochranu dřeva. Při běžné údržbě však postačí i navlhčený hadřík. Dřevo je jinak přirozeně velmi pevný a odolný materiál, taková postel se vám nerozvrže a nemusíte se obávat ani drobných oděrek nebo poškrábání. Kvalitní dřevěná postel vám může vydržet krásná po dlouhá léta.