Lákají vás výrobky z pryskyřice?

Jediné potřeby, nutné k výrobě šperků z epoxidové pryskyřice, jsou pouze:


·         epoxidová pryskyřice


·         dřevo


·         spotřební materiál


·         elán

Epoxidová pryskyřice

Pryskyřici si můžete levně objednat na internetu v několika různých barevných variantách. Nejznámnějšími jsou křišťálové, zlaté nebo stříbrné. Pokud toužíte po jiné variantě, můžete zakoupit křišťálovou prysykřici a zakoupit jakýkoliv barevný pigment. V takovém případě si můžete svojí barvu sami namíchat.
Naušnice z epoxidové pryskyřice

Dřevo

Můžete volit zbytkové z jiného procesu výroby. Někteří výrobci dřevěných komponentů nebo samotní truhláři mají spoustu odpadu, jež můžete plně využít. Dostanete se tak k exotickým dřevinám jako amarant nebo eben. Volit můžete i z vlastní zahrady, pokud využíváte štípaného dříví. Skvělou inspirací jsou různé sukovité exempláře, které následně snadno zpracujete a výsledkem bude krásná struktura. Výborným zdrojem je les. Ano les. Na zemi se povaluje spousta krásných větví, pařezů a kmenů.
Přívěsek z epoxidové pryskyřice

Spotřební materiál

Rozumějte různé zrnitosti smirkových papírů. Různá míchátka, kterými budete spojovat samotnou pryskyřici a tvrdidlo. Materiál pro výrobu formiček. Také využijete rozmanité druhy vrtáků, dlát, pilníků, rašplí a nakonec třeba i šroubokávů. Nedílnou součástí jsou i řetízky, kůže nebo ekokůže.

Elán

Elán je nakonec nejdůležitější ve vašem výčtu potřebných dovedností. Není důležité ihned vytvářet skvostné šperky, nejprve se spokojte s experimenty a zkoušejte různé varianty. Díky tomu získáte zkušenosti a postupně budete vytvářet stále krásnější kousky, které jistě najdou nadšené odběratele.

Buďte trpěliví a nezvdávejte se po několika nezdařených špercích. Jako u každé manuální práce i zde platí, že časem získáte um a dovednosti. V dnešní uspěchané době mimojiné získáte i skvělý relax, který je doplněním hektického života u počítačů.

Zbývá jediné. Pusťte se do toho!