Koupat se můžete i doma


Mít doma bazén dnes už není jen výsadou těch nejbohatších lidí, ale můžete si pořídit bazén i s nižší příjmem. Kvalitní plastové bazény totiž stojí pár desítek tisíc, což je dostupná cena pro většinu lidí s průměrnými příjmy. Výrobci bazénů se snaží nabízet dostatečný výběr na to, aby si mohl bazén vybrat každý kdo o něj stojí. Nafukovací bazény se totiž příliš nevyplatí kupovat, protože se snadno protrhnou a pak se musí vyhodit. Když už bazén, tak rozhodně kvalitní plastový, který je odolný nejen vůči vlivům počasí, ale i vůči mechanickému poškození.

žena v bazénu

Pořízení bazénu s sebou nese i mnoho povinností, protože se o něj musíte starat. Před vypuštěním na zimu je potřeba pořídit krycí plachtu, která zamezí padání nečistot do bazénu, což vám usnadní přípravy na nadcházející sezonu. Zazimování bazénu je nutné i z toho důvodu aby případný mráz nepotrhal trubky, ve kterých by zůstala voda. I když je bazén odolný, musí se vypustit.

Abyste během letní sezony měli vodu stále čistou, musíte si pravidelně měřit pH ve vodě a případně ji vyčistit. Čištění vody může probíhat mnoha způsoby – roztoky, prášky nebo tabletami. Nesmíte zapomínat ani na lovení nečistot pomocí sítka. K tomu se hodí teleskopická tyč žebrovaná bazenygluc, a kterou jednoduše sítko připevníte. Tyč je dostatečně dlouhá takže dosáhnete i na druhý konec bazénu.

čištění bazénu

Kromě vody musíte pravidelně čistit i samotnou bazénovou vanu. Na ní ulpívá spousta nečistot které jsou mazlavé a nepříjemné na dotyk. Mohou způsobovat zabarvení vody. Vyčištění vany je celkem náročné protože jde o velkou plochu, ale můžete si pomoct třeba bazénovým vysavačem, který se dá ovládat i pomocí aplikace na mobilním telefonu. Snadno tak bazén udržíte v čistotě a bude radost se v něm koupat, protože voda v něm bude zdravotně nezávadná. Díky vlastnímu bazénu už nebudete muset chodit na koupaliště.