Abyste dostali, co máte dostat

Nikdo si to sice nepřeje, ale ať děláme, co děláme, nejednou se nevyhneme nepříjemnostem. Ty mohou být nejrůznějšího ražení a mohou na nás mít i dost různorodý dopad.

Mezi časté nepříjemnosti, jež na leckoho z nás mohou dolehnout, patří například ty související s dopravními nehodami. I kdybychom totiž byli sebeopatrnější, dopravní ruch je natolik čilý a řidiči nejednou natolik nedokonalí, že se může stát prakticky kdykoliv cokoliv. A každý z lidí, který se k silničnímu provozu nějak nachomýtne, riskuje, že se stane jeho obětí. Je to nepříjemné, ale tak už to prostě je.

sádra na noze

A co je na tom pozitivní? Mohlo by se zdát, že nic, ale přece jenom se tu něco najde. Oběti dopravních nehod totiž mají někdy alespoň nárok na finanční odškodnění za to, co utrpěly. A byť peníze nedokážou zázraky a neodstraní všechny problémy, jako by se tyto nikdy nestaly, mohou alespoň zčásti pomoci. Třeba tím, že poškozenému uhradí jeho ušlé příjmy, že mu zaplatí náklady léčby a podobně.

Jenže aby se tak stalo, musí být ono odškodnění pochopitelně náležitě vysoké. A takové už bohužel nejednou není, a to ne proto, že by se snad taková újma nedala nějak na peníze přepočítat, ale proto, že mají pojišťovny zájem na úspoře peněz, a tudíž využijí každou šanci, která se namane, aby odškodnění seškrtaly na minimální úroveň.

obrázek sanitky

A co na to poškození? Někdy sice dokážou dosáhnout svého, často ale mají smůlu, protože se jim nedostává sil nebo nevědí, jak na to. A pokud je pak odškodnění po autonehodě třeba i směšné a k pláči zároveň, je rozhodně nejlepším řešením obrátit se na odborníky, kteří se zasadí o to, aby poškozený dostal skutečně maximum, na které má nárok.

Protože člověk, který je obětí dopravní nehody, by neměl kvůli této trpět navíc ještě i finančně. Člověk by měl dostat to, co mu patří. A to bez ohledu na to, zda se dokáže proti případné nespravedlnosti sám bránit, nebo je to nad jeho síly.