10 důvodu, proč stojí za to číst1.       Čtení vás může uchránit před Alzheimerem


Vědecké výzkumy ukazují, že lidé, kteří po celý svůj život zaměstnávají svůj mozek, mu tím pádem vůbec nedovolí, aby zestárnul. Díky pravidelnému čtení je mozek v neustálé pohotovosti, trénuje se paměť, která tak zůstane svěží i vy ve vysokém věku.
čtení se psem


2.       Dokáže zbavit stresu


Život může být opravdu náročný a někdy je těžké prostě vypustit. Zahodit po stresujícím dni všechno za hlavu a odpočívat. Četba může být v této situaci velmi nápomocná. Čtenáři můžou jednoduše opustit běžnou realitu, která je zmáhá, a utéct do vymyšleného světa.


3.       Rozšiřuje slovní zásobu


Pravidelným čtením se člověk vzdělává. Rozšiřuje svou slovní zásobu. Čím častěji se čtenář setkává s různými slovy, tím je pro něj snadnější si je uchovat ve své paměti a zařadit je do slov, které běžné používá.


4.       Zdokonalí vaše psaní


Chcete napsat román nebo byste se rádi psaním živili? Pokud chcete zlepšit svůj styl psaní, přečtěte co největší množství knih.
stránky knihy


5.       Pomůže s usínáním


Mnoho lidí má potíže s usínáním. Nedokážou přestat myslet na starosti z uplynulého dne. Čtení před spaním je relaxační rituál, který vás dostane do psychické pohody.


6.       Zvyšuje sociální cítění


Když se čtenáři vcítí do osudů hrdinů, podporuje to u nich empatii. Lépe se tak vcítí i do dalších lidí, které v reálném světě potkají.


7.       Rozvíjí kreativitu


Tím, že člověk pravidelně používá svou fantazii, zároveň rozvíjí svou kreativitu. I u dětí je možné pozorovat, že se jim díky pravidelnému čtení vylepšuje představivost a jsou tak daleko vynalézavější V dospělosti je kreativita rovněž důležitá, například při řešení konfliktů.


8.       Rozšiřuje obzory


Nezáleží na tom, jestli byste se rádi seznámili s novými lidmi nebo navštívili místo, kde jste ještě nebyli. Knihy vám to umožní. Příběhy také poskytují náhled do života ostatních lidí. Umožní nám zjistit, jak ostatní přemýšlejí.


 


9.       Učí koncentraci


V dnešní době vstřebáváme všechny informace zrychleně. Čtení románu vám pomůže vaše tempo na chvíli zvolnit.


10.   Je to sexy

Podle průzkumů působí jedinci, kteří si čtou na veřejnosti, inteligentněji. Knížka, kterou drží v rukou, jim dodává na přitažlivosti.